Reklama

URE zatwierdził nowe taryfy

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy w zakresie obrotu paliwami dla PGNiG oraz PGNiG Obrót Detaliczny. Zmiana oznacza, że zapłacimy mniej gaz.

Publikacja: 15.03.2016 17:32

URE zatwierdził nowe taryfy

Foto: Bloomberg

Urząd Regulacji Energetyki pozostaje konsekwentny w swojej polityce obniżania taryf na gaz. Nowe wytyczne urzędu, które zaczną obowiązywać od 1 kwietnia bieżącego roku, po raz kolejny obniżą wysokość rachunków wystawianych przez PGNiG Obrót Detaliczny. O ile dokładnie? Jak podaje URE w komunikacie, w porównaniu z obecną taryfą, mówimy o spadku o 5,3 proc. dla gospodarstw domowych oraz o 6,8 proc. dla odbiorców przemysłowych.

Skumulowany spadek średnich cen gazu, ogłoszona obniżka to już druga zmiana na minus w tym roku i czwarta licząc od stycznia 2015 r., wyniesie w porównaniu z początkiem ubiegłego roku 15,8 proc. (8,6 proc. w 2016 r.) dla gazu wysokometanowego, a dla gazów zaazotowanych odpowiednio: Lw 11,6 proc. (8,6 proc.) i Ls – 8,7 proc. (7,8 proc.).

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Surowce i paliwa
Związki zawodowe chcą wiedzieć, skąd MAP zagwarantuje środki dla JSW
Surowce i paliwa
W JSW jest porozumienie. Górnicy będą mieli zawieszone częściowe wypłaty nagród
Surowce i paliwa
Mimo poparcia górników, wciąż nie ma porozumienia związków z zarządem JSW
Surowce i paliwa
JSW daje sobie szasnę na przetrwanie. Górnicy zdecydowali
Surowce i paliwa
Gaz ziemny w Polsce jest dużo droższy niż na Zachodzie
Surowce i paliwa
Branża stalowa wychodzi z dołka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama