Szczechura jest uważany za jednego z najskuteczniejszych fachowców od budowania marki oraz kampanii marketingowych. Z Euro Bankiem związany był od 2003 r. Odpowiadał m.in. za pion komunikacji (marketing i public relations) i pion operacji, w którego skład wchodzą centrum obsługi klienta, departamenty operacji bankowych, decyzji kredytowych i windykacji.
Do zarządu Getin Noble Banku wszedł również Karol Karolkiewicz, a dotychczasowy wiceprezes Jarosław Augustyniak złożył rezygnację i poinformował, że powodem jest zakres obowiązków wynikający z funkcji pełniącego obowiązki prezesa zarządu GMAC Bank Polska. Getin Noble Bank kupił GMAC pod koniec ubiegłego roku.
Z kolei rada nadzorcza Meritum Banku powołała Piotra Urbańczyka na stanowisko prezesa zarządu. Obejmie to stanowisko po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.
Dotychczas był on wiceprezesem banku. Wcześniej pracował m.in. w BZ WBK, Lukas Banku, a także w grupie Fortis. Poprzedni prezes Meritum Mariusz Karpiński zrezygnował ze stanowiska w kwietniu ubiegłego roku. Od tego czasu obowiązki prezesa pełniła Joanna Krzyżanowska, która pozostaje na stanowisku wiceprezesa banku.