The Guardian: Zapaść motoryzacji

Brytyjski przemysł samochodowy przeżywa najgorszy spadkowy okres od 2001 r. To skutek coraz większych napięć w międzynarodowym handlu, niepewności związanej z brexitem oraz ostrych wymogów wobec producentów dotyczących ochrony środowiska.

Publikacja: 30.08.2019 05:00

The Guardian: Zapaść motoryzacji

Foto: Adobestock

Produkcja samochodów na Wyspach spadła w lipcu o 10,6 proc., do nieco ponad 108 tys. aut. Produkcja spadała nieprzerwanie przez 14 miesięcy, a więc dłużej, niż wynosi poprzedni rekord dla XXI wieku – 13 miesięcy od października 2008 do października 2009 r., czyli w apogeum globalnego kryzysu finansowego.

W pierwszych siedmiu miesiącach br. z brytyjskich fabryk produkujących dla takich firm jak Jaguar Land Rover, Nissan czy Mini wyjechało 774 760 samochodów, o prawie jedną piątą mniej niż w takim samym okresie przed rokiem. W 2018 r. z dziesięciu firm produkujących auta na Wyspach tylko Mini zwiększyło produkcję. J

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Gospodarka światowa
Najgorsze pierwsze 100 dni dla rynków od czasów Geralda Forda
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka światowa
Amerykańskie taryfy to największy szok handlowy w historii
Gospodarka światowa
Czy Powell nie musi bać się o stanowisko?
Gospodarka światowa
Chiny twierdzą, że nie prowadzą żadnych rozmów handlowych z USA
Gospodarka światowa
Niemcy przewidują stagnację gospodarki w 2025 r.
Gospodarka światowa
Musk obiecał mocniej zajmować się Teslą