The New York Times: Niezbędna decyzja

Amerykańskie Office of Financial Research w swoim corocznym raporcie ostrzega, że w wyniku ekonomicznych skutków pandemii istnieje znaczące ryzyko pogorszenia stabilności finansowej USA, a wiele gospodarstw i firm nie będzie w stanie się odbudować bez pomocy państwa.

Publikacja: 20.11.2020 05:21

The New York Times: Niezbędna decyzja

Foto: AdobeStock

– Ze względu na nieznany przebieg pandemii oraz wprowadzone restrykcje wiele firm nie ma pewności, kiedy się otworzy ani jakie zabezpieczenia będą musiały wprowadzić – stwierdzili eksperci OFR. Jak dodają, pakiety stymulacyjne są pomocne w ożywieniu gospodarki, jednak ryzyko pozostaje niezwykle wysokie.

Analitycy podkreślają, że ryzyko kredytowe jest jednym z największych zmartwień szczególnie pożyczkobiorców z sektora nieruchomości czy energetyki, ponieważ zmagają się oni z największymi stratami. Od miesięcy politycy nie mogą dojść do porozumienia w sprawie kolejnego pakietu stymulacyjnego. Jeszcze w maju demokraci chcieli przepchnąć program o wartości 3 bln dolarów, podczas gdy republikanie polegli, próbując przegłosować pakiet opiewający na 500 mld dolarów. GSU

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Gospodarka światowa
Japońska inflacja trzeci rok z rzędu powyżej celu Banku Japonii
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Gospodarka światowa
Turecki bank centralny zaskakuje podwyżką stóp procentowych
Gospodarka światowa
EBC obciął stopy procentowe. Po raz siódmy
Gospodarka światowa
Trump ostro krytykuje szefa Fedu. Chce cięcia stóp
Gospodarka światowa
PKB Chin wzrósł mocniej od prognoz - o 5,4 procent.
Gospodarka światowa
Kłopoty gospodarki amerykańskiej to kłopoty całego świata