The Guardian: Czas ambitnych celów

Stany Zjednoczone powinny zapewnić, że do końca tej dekady wszystkie nowe samochody oraz lekkie pojazdy będą sprzedawane jako elektryczne.

Aktualizacja: 13.03.2021 09:58 Publikacja: 13.03.2021 05:05

The Guardian: Czas ambitnych celów

Foto: AdobeStock

Dodatkowo USA musi zobowiązać się do zaprzestania używania paliw kopalnych do wytwarzania energii maksymalnie do 2035 r., jeśli chce pokazać, że postępuje zgodnie z postanowieniami porozumienia paryskiego – wynika z analizy Climate Action Tracker.

Jak podkreślają eksperci, jeśli chcemy ograniczyć ogrzewanie się planety, Stany muszą zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do 2030 r. o 60 proc. względem poziomów z 2005 r. Obecnie nad planem klimatycznym dla USA pracują doradcy w gabinecie prezydenta Bidena, którzy swój pomysł na powstrzymanie katastrofy klimatycznej mają zaprezentować 22 kwietnia podczas specjalnego szczytu.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Gospodarka światowa
Japońska inflacja trzeci rok z rzędu powyżej celu Banku Japonii
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Gospodarka światowa
Turecki bank centralny zaskakuje podwyżką stóp procentowych
Gospodarka światowa
EBC obciął stopy procentowe. Po raz siódmy
Gospodarka światowa
Trump ostro krytykuje szefa Fedu. Chce cięcia stóp
Gospodarka światowa
PKB Chin wzrósł mocniej od prognoz - o 5,4 procent.
Gospodarka światowa
Kłopoty gospodarki amerykańskiej to kłopoty całego świata