Nowe wyzwania czołowych analityków

Mamy kolejne zmiany kadrowe wśród analityków giełdowych. Piotr Bogusz rozstaje się z BM mBanku, gdzie zajmował się m.in. analizą branży handlowej. Jego nowym pracodawcą zostanie BM Pekao.

Publikacja: 04.05.2021 05:00

Piotr Bogusz przechodzi do BM Pekao,

Piotr Bogusz przechodzi do BM Pekao,

Foto: materiały prasowe

– Potwierdzamy, że Piotr Bogusz dołącza do naszego zespołu analiz inwestycyjnych w BM Pekao. Wzmocni nas swoją wiedzą i doświadczeniem w sektorze handlu. I to nie jest koniec zmian. Naszą ambicją jest posiadanie jednego z najsilniejszych zespołów analitycznych wśród polskich biur maklerskich – mówi Piotr Kozłowski, dyrektor BM Pekao.

Na BM Pekao się jednak nie kończy. Zmiany kadrowe zachodzą także w innych firmach i dotyczą głośnych nazwisk rynku analiz. Nie tak dawno z BM PKO BP rozstała się chociażby Małgorzata Żelazko, która w ostatnim rankingu „Parkietu" w kategorii najlepszy analityk branży telekomunikacyjnej i mediów nie miała sobie równych (drugie miejsce zajęła też w kategorii „IT"). Co ciekawe, Żelazko nie wybrała żadnej konkurencyjnej firmy inwestycyjnej. Związała się z Wirtualną Polską, gdzie została dyrektorem ds. relacji inwestorskich. BM PKO BP wciąż szuka jej następcy.

Tylko 119 zł za pół roku czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Biura maklerskie
BM PKO BP zbroi się w produkty i ludzi
Biura maklerskie
Walka technologią wśród maklerów wciąż trwa
Biura maklerskie
Musimy podnieść rangę rynku kapitałowego
Biura maklerskie
Tomasz Bilczyński, Accenture: Maklerzy muszą dołączyć do wyścigu
Biura maklerskie
Czy i jak europejskie rynki kapitałowe powinny współpracować?
Biura maklerskie
Ruszyło święto rynku kapitałowego w Bukowinie Tatrzańskiej
Biura maklerskie
Praca u podstaw jest realną szansą na poszerzanie bazy klientów