Przed rozpoczęciem czwartkowych notowań spółka poinformowała, że jej projekty zostały rekomendowane do dofinansowania na łączną kwotę niemal 4 mln zł. Pierwszy dotyczy teleopieki dla mieszkańców subregionu zachodniego. Drugi z kolei ma rozwijać technologie teleopiekuńcze i telemedyczne dla mieszkańców Częstochowy i okolic. Ostatni dotyczy świadczenia usług zdrowotnych dla seniorów.

Głównym akcjonariuszem Telemedycyny jest spółka zależna Neuki. Neuca Med posiada ponad 34 proc. udziałów w akcjonariacie. Na walne zgromadzenie, które odbyło się 6 sierpnia, zgłosiła projekt uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego przez emisję do 2 mln nowych akcji serii D z wyłączeniem prawa poboru. Emisję przegłosowano, zostanie przeprowadzona w drodze subskrypcji prywatnej. Zarząd zaoferuje objęcie walorów wybranym inwestorom, a wcześniej przeprowadzi budowę księgi popytu. Obecna liczba akcji w obiegu to ponad 6,6 mln. Środki z emisji mają trafić na spłatę zobowiązań spółki wobec akcjonariuszy.

To może oznaczać poważne plany Neuki wobec spółki. Od dłuższego czasu dystrybutor leków rozwija inne sektory działalności i jasno komunikuje, że telemedycyna to jedna z bardziej rozwojowych gałęzi firmy.

W II kwartale Telemedycyna kontynuowała prace nad nową, odświeżoną strategią sprzedaży i marketingu w segmencie zdalnej diagnostyki i monitoringu kardiologicznego. Spółka analizuje też możliwość wdrożenia nowych usług. Pierwsze testy tych rozwiązań mają rozpocząć się na przełomie III i IV kwartału – zapowiedziano w raporcie półrocznym.

W ciągu półrocza walory Telemedycyny Polskiej zdrożały o ponad 170 proc. GBC