Banki centralne żądne złota

Raport World Gold Council na temat trendów popytu na złoto potwierdził, że głównym rozgrywającym na tym rynku są cały czas banki centralne.

Rynki w odwrocie na koniec kwietnia

Ostatnia sesja giełdowa kwietniowego handlu na rynkach światowych przynosi pogorszenie sentymentów inwestorów.

Kwiecień rozliczony pod 2500 pkt.

Finałowa sesja kwietnia na rynku warszawskim skończyła się spadkami najważniejszych indeksów.

Byki znów poległy przy poziomie 2500 pkt

Ostatnia sesja kwietnia na warszawskiej giełdzie stała pod znakiem przeceny. WIG20 stracił we wtorek na wartości 1,3 proc.

Sezon wyników w pełni

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie wzrosty mieszczące się w granicy 0.4%. We wtorkowy poranek notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy cofają się nieco. Początek tygodnia nie był też udany dla europejskich indeksów, gdzie w przeważającej mierze dominował kolor czerwony.

WIG20 znów walczy o 2500 pkt

Początek wtorkowej sesji przyniósł spadki. Czy byki będą w stanie wyprowadzić kontrę?

Krajowe indeksy w pogoni za rekordami

Mimo wielu godzin przewagi podaży ostatecznie to strona popytowa osiągnęła na GPW w poniedziałek sukces. WIG20 znów jest powyżej 2500 pkt.

Głowa z ramionami na mWIG40?

Druga linia warszawskiego parkietu wciąż się konsoliduje. Otoczenie zewnętrzne nie generuje klarownych wskazówek dla średnich spółek.

Krajowe indeksy w pogoni za rekordami

Na warszawskiej giełdzie w poniedziałek znów górą byli kupujący, choć przez większą część sesji nie wykazywali zbyt dużej aktywności.

Rynek w oczekiwaniu na wyniki gigantów

Ten tydzień przyniesie kolejne bardzo istotne dla sentymentu rynkowego wyniki spółek. W tym tygodniu raportować będą m.in. Amazon i Apple. Tym samym, nie licząc Nvidii, poznamy wyniki wszystkich czołowych spółek technologicznych, wchodzących w skład tzw. “Siedmiu Wspaniałych”.

Udana końcówka handlu

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,16%, do poziomu 2507 pkt. mWIG40 podbił 1,13%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,41%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,18 mld złotych.

Popyt na ryzyko się odradza

Końcówka minionego tygodnia przyniosła odbicie na rynku akcyjnym, które jest kontynuowane i na początku nowego. Było ono spowodowane dobrymi wynikami Alphabetu oraz Microsoftu, które przebiły oczekiwania i zostały świetnie odebrane przez inwestorów na Wall Street.

Krajowe indeksy szybko opadły z sił

Mimo sprzyjających nastrojów na największych europejskich giełdach inwestorzy handlujący na warszawskim parkiecie nie są zbyt chętni do zakupów.

Próba wygaszenia korekty (Komentarz tygodniowy)

W zakończonym tygodniu globalne rynki akcji operowały w trudnym położeniu. Mieszanka problematycznych dla akcji danych makro i nerwowych reakcji rynku na wyniki spółek połączyła się z wzrostem rentowności długu.

Zdecydowany kontratak kupujących

Po trzech spadkowych sesjach i poważnym ryzyku wyrysowania formacji podwójnego szczytu w średnim terminie popyt się wreszcie przełamał.

Big-Tech napędza międzynardowe giełdy

Ostatnia w tym tygodniu sesja giełdowa w Europie oraz USA stoi pod znakiem dynamicznych wzrostów. Indeksy zyskują, a bycze nastroje napędza reakcja na bardzo dobre wyniki kwartalne Microsoft oraz Alphabet. Co więcej, blisko 5% wzrosty obserwujemy na walorach Nvidii, spółki, która w oczach inwestorów jest kluczowym na rynku „graczem” sektora AI.

Kolejny tydzień w konsolidacji

Finałowa sesja tygodnia została zdominowana przez odpowiedź GPW na impulsy wzrostowe z rynków bazowych, które reagowały dziś mocnymi zwyżkami na lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne spółek Alphabet (dawniej Google) i Microsoft.

Zdecydowany kontratak kupujących

Po trzech spadkowych sesjach i poważnym ryzyku wyrysowania formacji podwójnego szczytu w średnim terminie popyt się wreszcie przełamał.