Optymizm na otwarciu sesji

Kupujący na GPW próbują zrobić dobre wrażenie na otwarciu handlu wykorzystując do tego argument w postaci wzrostowej sesji w Azji

Aktualizacja: 25.02.2017 20:56 Publikacja: 20.04.2011 10:22

Przedostatnia sesja tygodnia przyniesie test siły kupujących

Przedostatnia sesja tygodnia przyniesie test siły kupujących

Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła odreagowanie po wcześniejszych spadkach spowodowanych obniżeniem perspektywy ratingu dla USA. Dow Jones i S&P500 zyskały po 0,5 procent, a indeks spółek technologicznych wzrósł o 0,3 procent.

Ostatnie trzy godziny handlu za oceanem przyniosły konsolidację indeksów pod sesyjnymi maximami. Sprzedający zachowali wstrzemięźliwość, ale strona kupująca nie była na tyle silna, żeby skutecznie przejąć inicjatywę i doprowadzić do wybicia indeksów w okolice rekordów hossy.

Środa na giełdach azjatyckich należała do kupujących. Japoński Nikkei 225 zyskał 1,8 procent, Hang Seng 1,1 procent a Shanghai B-Shares wzrósł o 0,5 procent.

Kontrakty terminowe na Dow Jones zyskiwały na otwarciu zyskiwały 0,3 procent. Lepiej było w przypadku futures na S&P500 i Nasdaq, gdzie wzrost przekraczał 0,5 procent.

Przed otwarciem notowań za oceanem wynikami kwartalnymi pochwalą się między innymi EMC i Wells Fargo. Z kolei po sesji w centrum zainteresowania znajdzie się raport American Express.

Przed otwarciem parkietu w Warszawie, na rynek napłynął komunikat dotyczący inflacji PPI w Niemczech za marzec. Licząc rok do roku analitycy spodziewali się wzrostu o 6,6 procent, przy ostatnim odczycie na poziomie 6,4 procent, a okazało się że ceny wzrosły o 6,2 procent.

Z kolei licząc miesiąc do miesiąca inwestorzy oczekiwali wzrostu o 0,8 procent, przy ostatnim odczycie na poziomie 0,7 procent, a komunikat przyniósł wzrost o 0,4 procent. Optymistycznym akcentem tych danych jest to, że inflacja nie jest wyższa niż konsensus rynkowy.

Futures na WIG20 otworzyły się 20 punktów powyżej wczorajszego zamknięcia, co wynika między innymi z bardzo dobrej sesji w wykonaniu inwestorów w Azji.

Największa dwudziestka zaczęła sesję od poziomu 2907 punktów, czyli miejsca gdzie zaczęła się przecena spowodowana obniżeniem perspektywy ratingu dla USA. Indeksy małych i średnich spółek nie były aż tak optymistyczne, bo wzrosty wynosiły około 0,3 procent.

W trakcie dzisiejszej sesji krajowi inwestorzy poznają odczyt inflacji bazowej CPI za luty. Rok do roku analitycy szacują wzrost cen o 1,8 procent, a miesiąc do miesiąca wzrost o 0,3 procent. Komunikat zostanie podany przez NBP po godzinie 14:00 i może mieć wpływ na notowania krajowej waluty.

Interesujący może być odczyt zapasów ropy crude w USA według stanu na 15 kwietnia, który napłynie o godzinie 16:30. Ostatnio odnotowano wielkość w przybliżeniu 359 mln.

Rynek walutowy wciąż pozostaje na drugim planie. Złotówka umocniła się wobec euro do poziomu 3,96, czyli jednego z najbardziej ulubionych przez inwestorów poziomu.

[link=http://www.parkiet.com/temat/34.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/spółki_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/63.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/spółki_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=1&sid=9c67f579475385040cef9b2cd2645f8e][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/spółki_forum.jpg][/link]

Giełda
Spadkowe otwarcie maja
Giełda
Początek maja pod kreską. Zwyżki CD Projektu, rozczarowały banki
Giełda
Czy Fed zatrzymał spadki?
Giełda
Na giełdzie w Warszawie mało chętnych do zakupów
Materiał Promocyjny
Wsparcie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków z KPO
Giełda
Banki centralne żądne złota
Giełda
Rynki w odwrocie na koniec kwietnia