Wzmożona aktywność kupujących była odpowiedzią na informację o zawarciu umowy współpracy z Genworks Health Private w zakresie dystrybucji i sprzedaży urządzeń medycznych spółki w Indiach. Sprzedaż będzie prowadzona w modelu biznesowym nakierowanym na współpracę ze środowiskiem medycznym. - Zawarta umowa ma charakter ramowy, a sprzedaż urządzeń będzie odbywała się na podstawie składanych przez dystrybutora jednostkowych zamówień, przy czym umowa nie nakłada na dystrybutora obowiązku zakupu produktów ani nie określa wymaganej minimalnej ich ilości. Strony będą przyjmować okresowo harmonogramy określające cele sprzedażowe na kolejne okresy współpracy – wyjaśnia Braster w komunikacie. W przypadku osiągania zamierzonych celów sprzedażowych dystrybutor będzie miał prawo do wyłącznej dystrybucji urządzeń Brastera na terytorium Indii, w przeciwnym wypadku umowa będzie miała charakter niewyłączny.

Umowa wchodzi w życie po opłaceniu przez dystrybutora na poczet pierwszego zamówienia równowartości ok. 100 tys. zł i została zawarta na okres trzech lat, przy czym w sytuacji braku jej wypowiedzenia w okresie ostatnich trzech miesięcy obowiązywania, Umowa pozostanie w mocy przez okres kolejnych trzech lat. Każda ze stron może wypowiedzieć umowę w dowolnym momencie z podaniem lub bez podania przyczyny. Umowa nie zawiera postanowień dotyczących kar umownych z tytułu niewywiązywania się bądź nienależytego wykonania zobowiązań którejkolwiek ze stron.

W ocenie Brastera rozpoczęcie współpracy z dystrybutorem oraz sprzedaży urządzenia na rynku indyjskim będzie miało wpływ na przyszłą sytuację finansową spółki. Genworks Health Private to pierwszy start-up w indyjskiej branży opieki zdrowotnej, którego celem jest poprawa jakości opieki zdrowotnej w Indiach. Firma, w którą zainwestował Wipro General Electric, posiada doświadczenie w imporcie, wprowadzaniu na rynek i dystrybucji urządzeń medycznych, w tym z obszaru telemedycyny i diagnostyki raka szyjki macicy.