Po obniżce stóp procentowych klienci częściej pytają o nieruchomości, trudno jednak mówić o eksplozji popytu. Kupujący chcą większych przecen, sprzedający mieszkania nie palą się do szybkich dużych rabatów. Kredyty hipoteczne nadal są drogie.
Prognozy znanych maklerów i analityków dla indeksów największych spółek w Warszawie i Nowym Jorku, cen ropy i miedzi oraz notowań pary euro/złoty.
Już we wtorek 20 maja od godz. 12.00, na stronach parkiet.com i rp.pl, na żywo, kolejny specjalny program "Prognozy Parkietu". Wspólnie z ekspertami będziemy się zastanawiać jak oszczędzać i inwestować w czasach spadających stóp procentowych.
Stosunkowo jastrzębie były na ostatniej konferencji prasowej wskazówki Adama Glapińskiego. Czy oznacza to mniej albo niższe obniżki stóp, a co za tym idzie – oprocentowania depozytów?
Decyzja Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu głównej stopy procentowej ma różny wpływ na giełdowe spółki. Kogo cieszy majowe cięcie, kto nie ma zdania, a kto może się martwić – pokazuje ankieta „Parkietu”.
Na polskim rynku węgla kamiennego wydaje się, że nie widać światła w tunelu, a co gorsza, nie widać nawet samego tunelu.
Na koniec marca deweloper miał w ofercie ponad 8 tys. mieszkań. Sprzedaż mieszkań i poziom gotówki na koniec marca to wartości z drugiego bieguna. Co dalej?
Inwestorzy ucieszyli się z handlowego zawieszenia broni. Pekin i Waszyngton w porę się zorientowały, że nie są jeszcze wystarczająco gotowe na dłuższy, poważny konflikt.
Krajowy rynek akcji wykazuje oznaki przemęczenia rajdem. Zawarcie pokoju w Ukrainie może być pretekstem do realizacji zysków. Kontynuacja działań – impulsem dla spółek wojskowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas