DRUGI NFI 02N - część III

wszystko na temat spółek publicznych
kroldrob
Chorąży sztabowy
Posty: 5189
Rejestracja: 30 lis 2006 15:10
Lokalizacja: POLICE

DRUGI NFI 02N - część III

Postautor: kroldrob » 19 gru 2006 00:07

Jako ze dobilismy juz do 150 strony II czesci watku o 02 nfi pozwolilem Sobie zalozyc nowa trzecia juz czesc

Ponizej zamieszczam link do poprzedniej czesci
http://parkiet.com/forum/viewtopic.php? ... b451bf80a5
Ostatnio zmieniony 15 lut 2007 20:22 przez kroldrob, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


kstrzem
Starszy sierżant
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2006 10:24

Postautor: kstrzem » 19 gru 2006 00:20

Odkąd zacząłem grać na giełdzie moje spalanie papierosów wzrosło o 50%. To chyba dobry znak bo na 02 tez wzrosty :)

camel trophy
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 gru 2006 10:43

Postautor: camel trophy » 19 gru 2006 04:58

Jeżeli chodzi o 02NFI i aktualną pozycję waloru, w moim przekonaniu, sytuacja wygląda bardzo dobrze, aczkolwiek na pierwszy rzut oka może być interpretowana dwuznacznie.
Dwuznaczność ta wynika z analizy notowań 02NFI fixing, (tzn. kursy na zamknięcie). Otóż kurs zamknął się na poziomie 6,63 zł. Teoretycznie taki poziom nie zamyka jeszcze możliwości spadków. Jeżeli przyjrzymy się wewnętrznej strukturze fali spadkowej (abc) to teoretycznie może się ona jeszcze rozwinąć w formację pięciofalową. Początek ewentualnej podfali 5 (6,67 zł) nie zachodzi bowiem na koniec podfali 1, (6,70 zł).
Tak by było gdybyśmy analizę ograniczyli do fixingu. Zamknięcie jest rzeczywiście bardzo ważne, ale nie można go przeceniać, czasami jest wręcz spekulacyjne. (Dysponując w sumie niewielką ilością akcji i pieniędzy można sztucznie ustalić kurs an zmknięciu.)
Tą możliwość można wyeliminować analizując notowania ciągłe. Generalnie zawsze są analizowane i podawane poziomy określonych ruchów rynkowych w notowaniach ciągłych, `intraday' oraz na zamknięciu, `fixing'. Niektórzy specjaliści uważają wręcz, że fixing tylko zakłóca przebieg notowań ciągłych, gdzie płynnie ruchy niższego rzędu tworzą formacje wyższego rzędu.
Z analizy notowań ciągłych wynika, że początek ewentualnej podfali 5 jest na poziomie 7,05 zł a koniec podfali 1 na poziomie 6,26 zł. Taki układ zamyka możliwość dalszych spadków.
Poza tym, jak wcześniej pisałem, analizując wewnętrzną strukturę `korygującej dwójki wyższego rzędu' można stwierdzić, że jest ona w pełni uformowana.

Tak więc korekta już była. Co dalej?
Analizując dotychczasowy ruch wzrostowy w notowaniach ciągłych można zauważyć, że fala 1 (długość 1,07 zł) i fala 3 (długość 1,03) są praktycznie równe. Z dużym prawdopodobieństwem sugeruje to, że następna 5-ta fala impulsu może być wydłużona.
Potwierdza to klasyczna, korygująca 4-ka, po której nastąpił długi, kilkugodzinny okres konsolidacji w kanale (6,70 - 6,80) zł. W przenośni mówi się, że `walor musi odpocząć i zebrać siły przed silniejszym i bardziej dynamicznym wybiciem'.
`Zawodowcy' lub jak kto woli spekulanci zadbali nawet o tzw. `fałszywe wybicie' na 6,60 zł, (czytaj strząśnięcie słabych graczy) które często taki ruch poprzedza.

Kilka zdań na temat fundamentów.
Z analizy poziomu emocji, między innymi na tym forum, wnioskuję, że powszechne jest przekonanie, że 02NFI zupełnie jest pozbawione fundamentów a zarobi na nim tylko ten kto `wyroluje' drugiego.
Według mnie jest zupełnie inaczej.
Przy kursie 6,63 C/Z = 0,37 C/WK = 5,39. REWELACJA.
Tak naprawdę w przypadku NFI nie to jest najistotniejsze. W obecnych czasach fundamenty to nie tylko majątek materialny, ale również a może w przypadku NFI przede wszystkim, uregulowania prawne dotyczące funduszy, np. zwolnienie z podatku od dochodów kapitałowych. (Polecam artykuły, w których specjaliści wyjaśniają dlaczego pan R. Karkosik kupił 09KWIAT i ile na tym zarobił właśnie z tytułu uregulowań prawnych.)

Poza tym 02NFI to dla ludzi z rozmachem po prostu `narzędzie', które może dać ogromne profity.
Jestem pewien, że panowie M. Wandzel i M. Zientara kontrolujący S.C. oraz nowy prezes S.C. pan G. Golec dokładnie wiedzą jak to narzędzie wykorzystać. Co więcej wiedzą komu i za ile to ` zwolnienie z podatku' sprzedać.
W prosty sposób NFI w sensie możliwości działań na rynku kapitałowym można porównać do Specjalnych Stref Ekonomicznych w sensie opłacalności inwestowania na określonym terenie, również przez zagraniczne podmioty.
Podsumowując ten fundusz jest bardzo dużo wart, oczywiście dla kogoś kto wie jak go wykorzystać.

Poza tym, odnoszę wrażenie, że mimo że wszyscy wiedzą jakie uchwały mogą być podjęte na walnym, mówią o możliwości uchwalenia `jakichś super rewelacji'. Pisałem już o tym, więc tylko przypomnę. W każdym przypadku S.C. osiąga zamierzony efekt, tzn. dokapitalizowanie funduszu i jest to niezbędne, żeby efektywnie i z rozmachem działać na bardzo konkurencyjnym rynku developerskim. Jest to również pozytywne dla akcjonariuszy tego funduszu.

Tak więc, moim zdaniem 02NFI rośnie nie dlatego, że jest `podkręcany przez spekulantów', tylko dlatego że jest, w tym momencie rozwoju w jakim znajduje się nasza gospodarka, bardzo dużo wart.

Miałem dzisiaj pracowity dzień i tej wypowiedzi by nie było, gdyby nie klon `cwaniaczek'. Tak więc myślę sobie, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Oczywiście przypominam, że na giełdzie nic nie jest pewne, może być tylko mniej lub bardziej prawdopodobne.

Pozdrawiam.




Master_1, 19.12.2006 02:43

Wypowiedz z innego forum, szkoda ze autor nie pisze na parkiecie, a moze pisze? :twisted:

Sokol999
Starszy chorąży
Posty: 1981
Rejestracja: 19 lis 2006 16:35

Postautor: Sokol999 » 19 gru 2006 08:16

Z okazji otwarcia III części wątku dzisiaj duży % zieleni. :lol: :lol:

dexoff
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 335
Rejestracja: 27 maja 2006 09:28
Lokalizacja: Wroclaw

Postautor: dexoff » 19 gru 2006 09:09

witam


dobra wypowiedz, widac ze gosciu sie zna. Z jego slow wynika
ze 02NFI bedzie jedna z lepszych spolek na ktorych bedzie
mozna zarobic. Ale jak to sie bedzie mialo do rzeczywistosci to
sie okaze. Na gieldzie moze tylko przypuszczac :)

spek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: spek » 19 gru 2006 09:40

witam,
jak dla mnie to sesja może się zakończyć na +2.5%.... i tak codziennie;)
pozdrawiam posiadaczy.

Sokol999
Starszy chorąży
Posty: 1981
Rejestracja: 19 lis 2006 16:35

Postautor: Sokol999 » 19 gru 2006 09:44

witam,
jak dla mnie to sesja może się zakończyć na +2.5%.... i tak codziennie;)
pozdrawiam posiadaczy.
......przez 30sesji :wink:

kroldrob
Chorąży sztabowy
Posty: 5189
Rejestracja: 30 lis 2006 15:10
Lokalizacja: POLICE

Postautor: kroldrob » 19 gru 2006 09:58

Na razie spokojnie ciekawe jak sie to potoczy w cagu dnia?

fanman
Starszy chorąży
Posty: 1674
Rejestracja: 01 gru 2006 11:55

Postautor: fanman » 19 gru 2006 10:02

dzin dobry :) kto czeka na 20 ???? dodam 20 zł "":)))

kroldrob
Chorąży sztabowy
Posty: 5189
Rejestracja: 30 lis 2006 15:10
Lokalizacja: POLICE

Postautor: kroldrob » 19 gru 2006 10:06

Ja tam bee sie cieszyl jak chociarz 10 bedzie :wink:

BYKUZPARKIECIKU
Sierżant sztabowy
Posty: 121
Rejestracja: 24 sie 2006 22:21

Postautor: BYKUZPARKIECIKU » 19 gru 2006 10:06

witam


dobra wypowiedz, widac ze gosciu sie zna. Z jego slow wynika
ze 02NFI bedzie jedna z lepszych spolek na ktorych bedzie
mozna zarobic. Ale jak to sie bedzie mialo do rzeczywistosci to
sie okaze. Na gieldzie moze tylko przypuszczac :)

kurde, co z tym kursem???? a miało być tak pięknie...

PDZ22
Starszy chorąży
Posty: 1552
Rejestracja: 31 sty 2006 22:48

Postautor: PDZ22 » 19 gru 2006 10:09

witam


dobra wypowiedz, widac ze gosciu sie zna. Z jego slow wynika
ze 02NFI bedzie jedna z lepszych spolek na ktorych bedzie
mozna zarobic. Ale jak to sie bedzie mialo do rzeczywistosci to
sie okaze. Na gieldzie moze tylko przypuszczac :)

kurde, co z tym kursem???? a miało być tak pięknie...
NO WŁAŚNIE. 20.12 JUŻ JUTRO A KURS ZACHOWUJE SIĘ JAKY WALNE MIAŁO BYĆ ZA 10 LAT :lol:

Sokol999
Starszy chorąży
Posty: 1981
Rejestracja: 19 lis 2006 16:35

Postautor: Sokol999 » 19 gru 2006 10:10

Już na jakimś NFI coś takiego widziałem 2-5% na minusie przez pół sesji, na kilku milionowych obrotach, a potem 30-40% wzrosty.

fanman
Starszy chorąży
Posty: 1674
Rejestracja: 01 gru 2006 11:55

Postautor: fanman » 19 gru 2006 10:16

jakas zwała na rynku norlanie zaraz mnie trafi .............zamiast do gory tpo na dół zeby nie było tak jak kilka dni temu przeda walnym na lubawie :) bo moze byc przykro

JOHN WAYNE
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3871
Rejestracja: 20 cze 2006 20:47

Postautor: JOHN WAYNE » 19 gru 2006 10:17

witam


dobra wypowiedz, widac ze gosciu sie zna. Z jego slow wynika
ze 02NFI bedzie jedna z lepszych spolek na ktorych bedzie
mozna zarobic. Ale jak to sie bedzie mialo do rzeczywistosci to
sie okaze. Na gieldzie moze tylko przypuszczac :)

kurde, co z tym kursem???? a miało być tak pięknie...
a co ma być z kursem ,jak walne jest jutro????????


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości