Marek Rogalski

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 17 maja - mieszane dane z Chin

Opublikowane w piątek nad ranem dane z chińskiej gospodarki wypadły mieszanie - wyższa od oczekiwań była tylko dynamika produkcji przemysłowej (wzrosła w kwietniu o 6,7 proc. r/r), a pozostałe dane, jak sprzedaż detaliczna (2,3 proc. r/r), inwestycje (4,2 proc. r/r), czy też ceny nieruchomości (-3,1 proc. r/r) rozczarowały.

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 15 maja - pozytywny klimat przed ważnymi danymi CPI

Wczorajsze dane o kwietniowej inflacji PPI nie wstrząsnęły rynkiem, chociaż teoretycznie w ujęciu miesięcznym dane bazowe były wyższe od oczekiwań - to jednak "zasługa" wyraźniejszej rewizji w dół wcześniejszych odczytów.

Złoty może jeszcze zyskać

W krótkim terminie paradoksalnie układ sił dla złotego wciąż pozostaje korzystny.

Sytuacja na rynkach 14 maja - PPI już o godz. 14:30

Wtorkowy ranek na rynku FX upływa dość spokojnie. Wczoraj indeksy na Wall Street zakończyły handel lekkimi zniżkami, co pokazuje, że zmienność wzrośnie dopiero po publikacji danych o inflacji PPI i CPI z USA - kluczowa będzie ta druga, którą poznamy o godz. 14:30.

Sytuacja na rynkach 13 maja- czekamy na inflację

Jutro poznamy dane o inflacji producenckiej (PPI) w USA, ale kluczowe będą dane CPI w środę.

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 10 maja - dolar będzie dalej słabł?

Czwartek przyniósł nieznaczne osłabienie dolara po tym, jak rynek dostał słabe dane nt. cotygodniowego bezrobocia, które mogą podbijać oczekiwania, co do wrześniowej obniżki stóp procentowych przez FED.

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 9 maja - Bank Anglii w centrum uwagi

W czwartek rano dolar jeszcze nieco zyskiwał na szerokim rynku, ale był to ruch czysto kosmetyczny.

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 7 maja - dolar nieco odbija

Wtorek przynosi próbę odbicia dolara na szerokim rynku, po tym jak w poniedziałek kontynuował on osłabienie z ubiegłego tygodnia.

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 6 maja - "gołębie" nastroje?

Bilans trudnego początku maja na rynkach finansowych to wzrost szans, co do wrześniowej obniżki stóp procentowych przez FED (prawdopodobieństwo takiego scenariusza powróciło powyżej 70 proc.), po tym jak rynek dostał słabsze dane z rynku pracy, a także rozczarowujące odczyty indeksów ISM wskazujące na hamowanie gospodarki.

Piłka po stronie RPP

Od kilku tygodni rynki zastanawiają się nad tym, jakie skutki może mieć inne, niż sądzono, podejście Fedu do stóp procentowych.